List of national symbols: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Tag: 2017 source edit |
|||
Line 933: | Line 933: | ||
| style="border-color:inherit;" | | | style="border-color:inherit;" | | ||
| style="border-color:inherit;" | | | style="border-color:inherit;" | | ||
|- | |||
|{{flag|Lucrecia}} | |||
|[[File:Rembrandt_van_Rijn,_Lucretia,_1664,_NGA_83.jpg|250px|frameless]] | |||
| style="border-color:inherit;" |{{wp|Lucretia}} | |||
| style="border-color:inherit;" |{{wp|Libertas}} (historical; [[Emeritan Republic]])<br>{{wp|Saint Andrew}} (historical; [[Isurian Generality]]) | |||
|- | |- | ||
|{{flag|Metzetta}} | |{{flag|Metzetta}} |