4,341
edits
m (→List) |
m (→List) |
||
Line 68: | Line 68: | ||
|dens | |dens | ||
|{{right|42}} | |{{right|42}} | ||
|0.9xx | |0.9xx | ||
|{{Nts|50000|prefix=$}} | |{{Nts|50000|prefix=$}} | ||
Line 110: | Line 96: | ||
|dens | |dens | ||
|{{right|3}} | |{{right|3}} | ||
|0.9xx | |0.9xx | ||
|{{Nts|50000|prefix=$}} | |{{Nts|50000|prefix=$}} | ||
Line 398: | Line 370: | ||
|dens | |dens | ||
|{{right|2}} | |{{right|2}} | ||
|0.9xx | |||
|{{Nts|50000|prefix=$}} | |||
|- | |||
!scope="row"|{{flag|Tanoa}} | |||
|TN | |||
|[[Arranda]] | |||
|[[Cagliasi]] | |||
|{{dts|6 January 1995}} | |||
|[[Tanoa General Assembly|General Assembly]] | |||
|[[Governor of Tanoa|Chalinus Adrana]] | |||
|{{right|9,402,613}} | |||
| data-sort-value="39015" | {{Nowrap|39,015.06 km<sup>2</sup>}} | |||
|dens | |||
|{{right|13}} | |||
|0.9xx | |||
|{{Nts|50000|prefix=$}} | |||
|- | |||
!scope="row"|{{flag|Tanoa Sul}} | |||
|TS | |||
|[[Sastre, Tanoa Sul|Sastre]] | |||
|[[Toratto, Tanoa Sul|Toratto]] | |||
|{{dts|10 January 1995}} | |||
|[[Tanoa Sul State Legislature|State Legislature]] | |||
|[[Governor of Tanoa Sul|Salomó Belmonte]] | |||
|{{right|4,118,905}} | |||
| data-sort-value="167483" | {{Nowrap|167,483.83 km<sup>2</sup>}} | |||
|dens | |||
|{{right|6}} | |||
|0.9xx | |0.9xx | ||
|{{Nts|50000|prefix=$}} | |{{Nts|50000|prefix=$}} |