7,008
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 30: | Line 30: | ||
| '''[[Federal Stanora|Stanora]] seats''' || 3 | | '''[[Federal Stanora|Stanora]] seats''' || 3 | ||
|- | |- | ||
| '''Official languages''' || [[Taństem Coscivians#Language|Taństan Coscivian]]<br>[[Kiravic Coscivian]]<br>[[Ĥeiran Coscivians|Ensciryan Coscivian]] | | '''Official languages''' || [[Should have been|High Coscivian]] | ||
|- | |||
| '''State languages''' || [[Taństem Coscivians#Language|Taństan Coscivian]]<br>[[Kiravic Coscivian]]<br>[[Ĥeiran Coscivians|Ensciryan Coscivian]] | |||
|- | |- | ||
| '''Recognised languages''' || Kinnír<br>[[Valosian Coscivians|Valosian Coscivian]]<br>[[Gaelic in Kiravia|Kiravian Gaelic]]<br>Wyntran Coscivian<br>Kaguran Coscivian<br>Fenian Kiravic<br>Coscivian Sign Language | | '''Recognised languages''' || Kinnír<br>[[Valosian Coscivians|Valosian Coscivian]]<br>[[Gaelic in Kiravia|Kiravian Gaelic]]<br>Wyntran Coscivian<br>Kaguran Coscivian<br>Fenian Kiravic<br>Coscivian Sign Language |