677
edits
mNo edit summary |
Tag: 2017 source edit |
||
Line 9: | Line 9: | ||
====Alshar==== | ====Alshar==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|- | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|} | |||
====Audonia==== | ====Audonia==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|-} | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|} | |||
====Australis==== | ====Australis==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|-} | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|} | |||
====Crona==== | ====Crona==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|-} | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|{{flag|Alpachnee Confederation}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Anta Carda}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Arcerion}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Ashkenang}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|The Cape}} | |||
|Friendly | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Ceylonia}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Chakailan}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Chenango Confederacy}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Copacaban Republic}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Copake}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|East Arctic Mandate}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Ehemo}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Housatonic}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Iriquona}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flagicon|League of Nations}} [[International Nature Preserve]] | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Istrenya}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Kelekona}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Malentina}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Maloka}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Venua'tino}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Mid-Atrassic States}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|New Archduchy}} | |||
|Friendly | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|New Veltorina}} | |||
|Friendly | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|New Yustona}} | |||
|Friendly | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Occupied Algosh}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Pachaug}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Pankara}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Paulastra}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Porlos}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Quetzenkel}} | |||
|Friendly | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Riena Levsa}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Sabnaki}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Telokona}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Telonaticolan}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Titechaxha}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Ulagan Free State}} | |||
|Allied | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Unnuaq Mission State}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Varshan}} | |||
|Strained | |||
|No | |||
|No | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Washakara}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|} | |||
====Kiro-Borealis==== | ====Kiro-Borealis==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|-} | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|} | |||
====Levantia==== | ====Levantia==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|-} | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|} | |||
====Sarpedon==== | ====Sarpedon==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Nation !! | !Nation | ||
|-} | !State of Affairs | ||
!Embassy in [[Alstin City)|Alstin]]? | |||
!Visa Privileges | |||
!Notes | |||
|- | |||
|} | |||
==See Also== | ==See Also== | ||
{{Country topics | {{Country topics |
edits