76
edits
mNo edit summary Tag: 2017 source edit |
mNo edit summary Tag: 2017 source edit |
||
Line 58: | Line 58: | ||
|- | |- | ||
| qʰ || q || '''Q'''übüj || ''Arabic'' '''q'''āf, ''but with [[Aspirated consonant|more air]]'' | | qʰ || q || '''Q'''übüj || ''Arabic'' '''q'''āf, ''but with [[Aspirated consonant|more air]]'' | ||
|- | |||
| ɴ || nǵ || a'''nǵ'''any || ''no English equivalent'' | |||
|- | |- | ||
| χ || qh || igő'''qh''' || ''Welsh'' tu'''ch'''an | | χ || qh || igő'''qh''' || ''Welsh'' tu'''ch'''an |
edits