1,186
edits
mNo edit summary Tags: Mobile edit Mobile web edit |
m (→Teams) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 79: | Line 79: | ||
! scope="col" align="center"|Joined | ! scope="col" align="center"|Joined | ||
|- | |- | ||
! rowspan=" | ! rowspan="16" ;"|[[King of Tapkoii Conference (OHL)|King of Tapkoii (Eastern)]] | ||
! rowspan=" | ! rowspan="8"|[[Southeast Division (OHL)|Southeast]] | ||
|scope="row"| '''[[Auqali Shockers]]''' | |scope="row"| '''[[Auqali Shockers]]''' | ||
| [[Ambaqwe|Ambaqwe, Auqali]] | | [[Ambaqwe|Ambaqwe, Auqali]] | ||
Line 89: | Line 89: | ||
|scope="row"| '''[[East Sachia Tubarões]]''' | |scope="row"| '''[[East Sachia Tubarões]]''' | ||
| [[East Sachia|East Sachia, Ceylonia]] | | [[East Sachia|East Sachia, Ceylonia]] | ||
| [[Arena | | [[Solaris Arena]] | ||
| align=center | | | align=center | 18,150 | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1983 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1983 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Porvaos Condors]]''' | ||
| [[ | | [[Novo Alsanqo|Novo Alsanqo, Porvaos]] | ||
| [[ | | [[Veritas Sports Palace]] | ||
| align=center | | | align=center | 18,000 | ||
| | | align=center | 1923 | ||
| align=center | 1951 | |||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Sačia Tropics]]''' | |scope="row"| '''[[Sačia Tropics]]''' | ||
| [[Sačia|Sačia, Aracadó]] | | [[Sačia|Sačia, Aracadó]] | ||
| [[ | | [[OTAC Arena]] | ||
| align=center | 19,212 | | align=center | 19,212 | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1986 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1986 | ||
Line 118: | Line 119: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1977 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1977 | ||
|- | |- | ||
! rowspan=" | |scope="row"| '''[[Tawakee Hurricanes]]''' | ||
| [[San Cristóbal|San Cristóbal, Tawakee]] | |||
| [[Jobs.com Center]] | |||
| align=center | 17,850 | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1986 | |||
|- | |||
|scope="row"| '''[[Wadičaq Phantoms]]''' | |||
| [[Wadičaq|Wadičaq, Polelu]] | |||
| [[Sardan Arena]] | |||
| align=center | 17,550 | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1971 | |||
|- | |||
! rowspan="8"|[[Central Division (OHL)|Central]] | |||
|scope="row"| '''[[Agualaría Bluewave]]''' | |scope="row"| '''[[Agualaría Bluewave]]''' | ||
| [[Holčaq|Holčaq, Agualaría]] | | [[Holčaq|Holčaq, Agualaría]] | ||
Line 124: | Line 137: | ||
| align=center | 17,878 | | align=center | 17,878 | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1983 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1983 | ||
|- | |||
|scope="row"| '''[[Arrecife Railers]]''' | |||
| [[Puerto Rosario|Puerto Rosario, Arrecife]] | |||
| [[Orixtal Center]] | |||
| align=center | 17,810 | |||
| align=center | 1926 | |||
| align=center | 1951 | |||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Karaba Mountaineers]]''' | |scope="row"| '''[[Karaba Mountaineers]]''' | ||
Line 140: | Line 160: | ||
| [[Qabór|Qabór, Las Rozas]] | | [[Qabór|Qabór, Las Rozas]] | ||
| [[Qabóri Trade Garden]] | | [[Qabóri Trade Garden]] | ||
| align=center | | | align=center | 21,000 | ||
| align=center | 1913 | | align=center | 1913 | ||
| align=center | 1951 | | align=center | 1951 | ||
Line 147: | Line 167: | ||
| [[Taisgol|Woderq, Taisgol]] | | [[Taisgol|Woderq, Taisgol]] | ||
| [[Woderq Center Garden]] | | [[Woderq Center Garden]] | ||
| align=center | | | align=center | 22,000 | ||
| align=center | 1913 | | align=center | 1913 | ||
| align=center | 1951 | | align=center | 1951 | ||
Line 157: | Line 177: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1971 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1971 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Topaqoí Wahoo]]''' | ||
| [[ | | [[Topaqoí|Topaquí, Aloqál]] | ||
| [[ | | [[Pasco Arena]] | ||
| align=center | | | align=center | 18,550 | ||
| | | align=center | 1951 | ||
| align=center | 1972 | |||
|- | |- | ||
! rowspan=" | ! rowspan="16" ;"|[[Patrick Wilson Conference (OHL)|Patrick Wilson (Western)]] | ||
! rowspan=" | ! rowspan="8"|[[Mountain Division (OHL)|Mountain]] | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Anloiya Blizzard]]''' | ||
| [[ | | [[Anloiya|Anloiya, Ulunkheria]] | ||
| [[ | | [[Tierrador West Arena]] | ||
| align=center | 17, | | align=center | 17,211 | ||
| align=center | | | align=center | 1980 | ||
| align=center | | | align=center | 1981 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Miccubo Heartlanders]]''' | |scope="row"| '''[[Miccubo Heartlanders]]''' | ||
Line 179: | Line 200: | ||
| align=center | 1972 | | align=center | 1972 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Naihungo Prairie Dogs]]''' | ||
| [[ | | [[Naihungo|Naihungo, Alcosky]] | ||
| [[ | | [[Alcosky Tire Center]] | ||
| align=center | | | align=center | 18,277 | ||
| align=center | 1923 | | align=center | 1923 | ||
| align=center | 1972 | |||
|- | |||
|scope="row"| '''[[Ominasky Rockets]]''' | |||
| [[Ominasky|Ominasky, Alcosky]] | |||
| [[Northwest Energy Center]] | |||
| align=center | 18,201 | |||
| align=center | 1928 | |||
| align=center | 1972 | |||
|- | |||
|scope="row"| '''[[Prisamarina Mystics]]''' | |||
| [[Prisamarina|Prisamarina, Ulunkheria]] | |||
| [[OfficeCenter Arena]] | |||
| align=center | 19,314 | |||
| align=center | 1924 | |||
| align=center | 1951 | | align=center | 1951 | ||
|- | |- | ||
Line 193: | Line 228: | ||
| align=center | 1972 | | align=center | 1972 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Tulangia Centurions]]''' | ||
| [[ | | [[Sevier|Sevier, Tulangia]] | ||
| [[ | | [[Western Mutual Arena]] | ||
| align=center | 18, | | align=center | 18,112 | ||
| align=center | | | align=center | 1950 | ||
| align=center | 1972 | | align=center | 1972 | ||
|- | |- | ||
Line 206: | Line 241: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1977 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1977 | ||
|- | |- | ||
! rowspan=" | ! rowspan="8"|[[Southwest Division (OHL)|Southwest]] | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Alstin Sentinels]]''' | ||
| [[ | | [[Alstin (City)|Alstin, CDA]] | ||
| [[ | | [[Voxlink Center]] | ||
| align=center | | | align=center | 20,430 | ||
| align=center | | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1970 | ||
| align | |- | ||
|scope="row"| '''[[Cuzco Beserkers]]''' | |||
| [[Cuzco City|Cuzco City, Cuzco]] | |||
| [[Air Alstin Arena]] | |||
| align=center | 18,415 | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 2016 | |||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Gastineau Raiders]]''' | ||
| [[ | | [[Gastineau|Gastineau, Veraise]] | ||
| [[ | | [[ECI Arena]] | ||
| align=center | | | align=center | 16,400 | ||
| | | colspan="2" style="text-align:center;" | 2011 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Naqili Hornets]]''' | |scope="row"| '''[[Naqili Hornets]]''' | ||
Line 226: | Line 265: | ||
| align=center | 16,000 | | align=center | 16,000 | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1993 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1993 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Pacuí Penguins]]''' | |scope="row"| '''[[Pacuí Penguins]]''' | ||
Line 241: | Line 273: | ||
| align=center | 1972 | | align=center | 1972 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Sedem Regni Thrones]]''' | ||
| [[ | | [[Sedem Regni|Sedem Regni, Equetus]] | ||
| [[ | | [[EB&T Center]] | ||
| align=center | | | align=center | 17,556 | ||
| align=center | | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1999 | ||
| align | |- | ||
|scope="row"| '''[[Utopia Rouges]]''' | |||
| [[Utopia|Utopia City, Utopia]] | |||
| [[Riverton Center]] | |||
| align=center | 18,885 | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1985 | |||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[ | |scope="row"| '''[[Wallace Clerics]]''' | ||
| [[ | | [[Wallace|Wallace, Omepra]] | ||
| [[ | | [[Sparrow Limited Arena]] | ||
| align=center | 18, | | align=center | 18,117 | ||
| | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1999 | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits