1,190
edits
m (→History) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
m (→Champions) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 310: | Line 310: | ||
|align="center"| 2032 || Prisamarina Mystics {{small|(53–25–4)}} || [[Colin Tayyis]] || align=center|4–3 || Auqali Shockers {{small|(46–30–6)}} || [[Aphío Antonov]] | |align="center"| 2032 || Prisamarina Mystics {{small|(53–25–4)}} || [[Colin Tayyis]] || align=center|4–3 || Auqali Shockers {{small|(46–30–6)}} || [[Aphío Antonov]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2031 || Taisgol Spires {{small|(47–29–6)}} || [[Petr Tolakov]] || align=center|4–1 || | |align="center"| 2031 || Taisgol Spires {{small|(47–29–6)}} || [[Petr Tolakov]] || align=center|4–1 || Sedem Regni Thrones {{small|(49–21–12)}} || [[Jean-Charles Carre dePerrier]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2030 || Wadičaq Phantoms {{small|(53–20–9)}} || [[Levar Xirótin]] || align=center|4–0 || | |align="center"| 2030 || Wadičaq Phantoms {{small|(53–20–9)}} || [[Levar Xirótin]] || align=center|4–0 || Sedem Regni Thrones {{small|(44–23–15)}} || [[Jean-Charles Carre dePerrier]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2029 || Tulangia Centurions {{small|(53–21–8)}} || [[Barry Adriza]] || align=center|4–2 || Qabór Phoenix {{small|(50–23–9)}} || [[ | |align="center"| 2029 || Tulangia Centurions {{small|(53–21–8)}} || [[Barry Adriza]] || align=center|4–2 || Qabór Phoenix {{small|(50–23–9)}} || [[Qasperi Santonai]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2028 || Auqali Shockers {{small|(50–24–8)}} || [[Aphío Antonov]] || align=center|4–3 || Tulangia Centurions {{small|(60–13–9)}} || [[Badry Adriza]] | |align="center"| 2028 || Auqali Shockers {{small|(50–24–8)}} || [[Aphío Antonov]] || align=center|4–3 || Tulangia Centurions {{small|(60–13–9)}} || [[Badry Adriza]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2027 || Naqili Hornets {{small|(39–27–16)}} || [[ | |align="center"| 2027 || Naqili Hornets {{small|(39–27–16)}} || [[Jean-Yves Lazard leMonde]] || align=center|4–3 || Tawakee Hurricanes {{small|(48–28–6)}} || [[Francisco Asonakee]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2026 || Tulangia Centurions {{small|(62–13–7)}} || [[Barry Adriza]] || align=center|4–2 || Auqali Shockers {{small|(53–21–8)}} || [[Aphío Antonov]] | |align="center"| 2026 || Tulangia Centurions {{small|(62–13–7)}} || [[Barry Adriza]] || align=center|4–2 || Auqali Shockers {{small|(53–21–8)}} || [[Aphío Antonov]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2025 || Auqali Shockers {{small|(65–12–5)}} || [[Aphío Antonov]] || align=center|4–2 || | |align="center"| 2025 || Auqali Shockers {{small|(65–12–5)}} || [[Aphío Antonov]] || align=center|4–2 || Veraise Raiders {{small|(51–23–8)}} || [[Satolo Aikala]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2024 || Auqali Shockers {{small|(62–16–4)}} || [[Aphío Antonov]] || align=center|4–2 || Naqili Hornets {{small|(54–21–7)}} || [[ | |align="center"| 2024 || Auqali Shockers {{small|(62–16–4)}} || [[Aphío Antonov]] || align=center|4–2 || Naqili Hornets {{small|(54–21–7)}} || [[Jean-Yves Lazard leMonde]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2023 || Prisamarina Mystics {{small|(50–25–7)}} || [[Colin Tayyis]] || align=center|4–0 || Taisgol Spires {{small|(52–23–7)}} || [[Petr Tolakov]] | |align="center"| 2023 || Prisamarina Mystics {{small|(50–25–7)}} || [[Colin Tayyis]] || align=center|4–0 || Taisgol Spires {{small|(52–23–7)}} || [[Petr Tolakov]] | ||
Line 330: | Line 330: | ||
|align="center"| 2022 || Taisgol Spires {{small|(64–13–5)}} || [[Petr Tolakov]] || align=center|4–2 || Tulangia Centurions {{small|(58–17–7)}} || [[Barry Adriza]] | |align="center"| 2022 || Taisgol Spires {{small|(64–13–5)}} || [[Petr Tolakov]] || align=center|4–2 || Tulangia Centurions {{small|(58–17–7)}} || [[Barry Adriza]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2021 || Sačia Tropics {{small|(45–29–8)}} || [[Xavier Cristobál]] || align=center|4–1 || | |align="center"| 2021 || Sačia Tropics {{small|(45–29–8)}} || [[Xavier Cristobál]] || align=center|4–1 || Alstin Sentinels {{small|(40–33–9)}} || [[Mike DeSoto]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2020 || Sačia Tropics {{small|(46–31–5)}} || [[Xavier Cristobál]] || align=center|4–3 || Anloiya Blizzard {{small|(40–35–7)}} || [[Hectór Qosnan]] | |align="center"| 2020 || Sačia Tropics {{small|(46–31–5)}} || [[Xavier Cristobál]] || align=center|4–3 || Anloiya Blizzard {{small|(40–35–7)}} || [[Hectór Qosnan]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2019 || Tawakee Hurricanes {{small|(42–32–8)}} || [[Jason Saunders]] || align=center|4–2 || | |align="center"| 2019 || Tawakee Hurricanes {{small|(42–32–8)}} || [[Jason Saunders]] || align=center|4–2 || Vernaza Titans {{small|(49–27–6)}} || [[Hectór Qosnan]] | ||
|- | |- | ||
|align="center"| 2018 || | |align="center"| 2018 || Karaba Mountaineers {{small|(52–21–9)}} || [[Petr Tolakov]] || align=center|4–1 || Cuzco Beserkers {{small|(55–20–7)}} || [[Pyotr Šalasi]] | ||
|- | |||
|align="center"| 2017 || Naihungo Prairie Dogs {{small|(49–22–11)}} || [[Matthew Qabolov]] || align=center|4–3 || Auqali Shockers {{small|(40–31–11)}} || [[Andrew Walls]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2016 || Naihungo Prairie Dogs {{small|(47–29–6)}} || [[Matthew Qabolov]] || align=center|4–2 || East Sachia Tubarões {{small|(43–32–7)}} || [[Levar Xirótin]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2015 || Agualaría Bluewave {{small|(46–32–4)}} || [[Kil Faxanan]] || align=center|4–2 || Naihungo Prairie Dogs {{small|(51–20–11)}} || [[Matthew Qabolov]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2014 || Vernaza Titans {{small|(47–21–14)}} || [[Jason Saunders]] || align=center|4–2 || Qabór Phoenix {{small|(56–20–6)}} || [[William E. Roberts]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2013 || Vernaza Titans {{small|(54–19–9)}} || [[Jason Saunders]] || align=center|4–3 || Porvaos Condors {{small|(46–25–11)}} || [[Trevor Šalasi]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2012 || Santa Maria Blazers {{small|(54–15–13)}} || [[Aphía Nešomi]] || align=center|4–2 || Utopia Rouges {{small|(52–23–7)}} || [[Austin Mays]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2011 || Auqali Shockers {{small|(50–26–6)}} || [[Phoenix Simmons]] || align=center|4–2 || Vernaza Titans {{small|(53–21–8)}} || [[Jason Saunders]] | |||
|- | |||
|align="center"| 2010 || Porvaos Condors {{small|(43–28–11)}} || [[Joel Laqeim]] || align=center|4–3 || Pacuí Penguins {{small|(42–32–8)}} || [[Amani Ayala]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits