1,186
edits
m (→Champions) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
m (→Teams) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 103: | Line 103: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1986 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1986 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Santa Maria | |scope="row"| '''[[Santa Maria Blazers]]''' | ||
| [[Santa Maria|Santa Maria, Ceylonia]] | | [[Santa Maria|Santa Maria, Ceylonia]] | ||
| [[Centro de Baía]] | | [[Centro de Baía]] | ||
Line 129: | Line 129: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1998 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1998 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Hugo | |scope="row"| '''[[Hugo Hitmen]]''' | ||
| [[Hugo|Hugo, Qaleqa]] | | [[Hugo|Hugo, Qaleqa]] | ||
| [[Epsilon Center]] | | [[Epsilon Center]] | ||
Line 135: | Line 135: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1951 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1951 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Qabór | |scope="row"| '''[[Qabór Phoenix]]''' | ||
| [[Qabór|Qabór, Las Rozas]] | | [[Qabór|Qabór, Las Rozas]] | ||
| [[QMC Garden]] | | [[QMC Garden]] | ||
Line 169: | Line 169: | ||
| align=center | 1926 | | align=center | 1926 | ||
| align=center | 1951 | | align=center | 1951 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Miccubo Heartlanders]]''' | |scope="row"| '''[[Miccubo Heartlanders]]''' | ||
Line 203: | Line 197: | ||
| align=center | 1951 | | align=center | 1951 | ||
| align=center | 1972 | | align=center | 1972 | ||
|- | |||
|scope="row"| '''[[Vernaza Titans]]''' | |||
| [[Vernaza|Vernaza, Caxano]] | |||
| [[Vernaza Sports Palace]] | |||
| align=center | 18,215 | |||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1977 | |||
|- | |- | ||
! rowspan="7"|[[Mountain Division (OHL)|Mountain]] | ! rowspan="7"|[[Mountain Division (OHL)|Mountain]] | ||
Line 225: | Line 225: | ||
| colspan="2" style="text-align:center;" | 1993 | | colspan="2" style="text-align:center;" | 1993 | ||
|- | |- | ||
|scope="row"| '''[[Ominasky | |scope="row"| '''[[Ominasky Rockets]]''' | ||
| [[Ominasky|Ominasky, Alcosky]] | | [[Ominasky|Ominasky, Alcosky]] | ||
| [[Northwest Energy Center]] | | [[Northwest Energy Center]] |
edits