6,585
edits
mNo edit summary |
|||
Line 60: | Line 60: | ||
!Population (2030 Census) | !Population (2030 Census) | ||
|- | |- | ||
| | |[[File:Flag of Unguía (Chocó).svg|100px]] | ||
[[File: | |Overseas State | ||
|[[Rakitea]] | |||
|Alofasar | |||
|Nikoláus Déimorian | |||
|1,984,000 | |||
|- | |||
|[[File:TealEnsign.png|100px]] | |||
|Overseas Territory | |Overseas Territory | ||
|[[ | |[[Central Sarolasta]] | ||
|[[Sarolasdra, Sarolasta|Sarolasdra]] | |[[Sarolasdra, Sarolasta|Sarolasdra]] | ||
|Taxus Elvoren | |Taxus Elvoren | ||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:TealEnsign.png|100px]] | ||
|Overseas | |Overseas Territory | ||
|[[ | |[[Tanimbar]] | ||
|Saar-Kírūra | |Saar-Kírūra | ||
|Séamlus Ripov | |Séamlus Ripov | ||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:TealEnsign.png|100px]] | ||
|Overseas State | |Overseas State | ||
|[[Leviti]] | |[[Leviti]] | ||
Line 82: | Line 88: | ||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:TealEnsign.png|100px]] | ||
|Overseas Territory | |Overseas Territory | ||
|[[Tarunua]] | |[[Tarunua]] | ||
Line 89: | Line 95: | ||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:MelekeokFlag.svg|100px]] | ||
|Overseas State | |Overseas State | ||
|[[ | |[[Songva]]-Ngatra | ||
| | |Halotisar | ||
| | |Lentia Tertakin | ||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:TealEnsign.png|100px]] | ||
|Overseas | |Overseas Territory | ||
|[[ | |[[Katorue]] | ||
|Taigovæloa | |Taigovæloa | ||
|Tadéus Tersinêv | |Tadéus Tersinêv | ||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:TealEnsign.png|100px]] | ||
|Overseas | |Overseas Territory | ||
|[[ | |Marian Isles | ||
| | |[[Nív-Vincentius]] | ||
|Rallin Soterion | |||
|1,984,000 | |1,984,000 | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:TealEnsign.png|100px]] | ||
|Overseas | |Overseas Territory | ||
|[[ | |[[Sarao]] | ||
|Ngatra | |Ngatra | ||
|Rallin Soterion | |Rallin Soterion |