1,144
edits
mNo edit summary Tags: Mobile edit Mobile web edit |
m (→Members) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 31: | Line 31: | ||
= Members = | = Members = | ||
{| class="wikitable sortable" style="text-align: left" | |||
|+ | |||
! Code | |||
! Association | |||
! National teams | |||
! Founded | |||
! WAFF Affiliation | |||
! UCFA Affiliation | |||
|- | |||
|TRD | |||
|[[Tierrador]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
|1940 | |||
|1948 | |||
|1961 | |||
|- | |||
|ALS | |||
|[[Alstin]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
|1961 | |||
|- | |||
|PAU | |||
|[[Paulastra]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
|1961 | |||
|- | |||
|KLK | |||
|[[Kelekona]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|ARC | |||
|[[Arcerion]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
|1961 | |||
|- | |||
|CEY | |||
|[[Ceylonia]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|CPE | |||
|[[The Cape]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|WSH | |||
|[[Washakara]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|IST | |||
|[[Istrenya]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|MAL | |||
|[[Malentina]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|RNL | |||
|[[Riena Levsa]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|TIT | |||
|[[Titechaxha]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|HOU | |||
|[[Housatonic]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|TEL | |||
|[[Telonaticolan]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|PNK | |||
|[[Pankara]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|PRL | |||
|[[Porlos]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|ULA | |||
|[[Ulaga]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|ATC | |||
|[[Anta Carda]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|CPC | |||
|[[Copacaban Republic]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|CHM | |||
|[[Chimoche]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|QTZ | |||
|[[Quetzenkel]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
|1961 | |||
|- | |||
|NVE | |||
|[[New Veltorina]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|NHA | |||
|[[New Harren]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
|1961 | |||
|- | |||
|ALG | |||
|[[Algosh]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|IRQ | |||
|[[Iriquona]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|CAL | |||
|[[Austro-Caldera|Caldera]] | |||
|Men's (U21 • U19 • U17 • F • BS) | |||
Women's (U19 • U17) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
= Competitions = | = Competitions = |
edits