4,455
edits
Line 931: | Line 931: | ||
==Other national symbols== | ==Other national symbols== | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Country | |||
! style="border-color:inherit;" | Symbol type | |||
! style="border-color:inherit;" | Symbol name | |||
! style="border-color:inherit;" | Image | |||
! Notes | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| style="border-color:inherit;" | | |||
| | |||
|} |