7,542
edits
m (→Artillery) |
m (→Artillery) |
||
Line 281: | Line 281: | ||
|TBD | |TBD | ||
|[[File:Mortier_81_LLR_03.jpg|thumb|center]] | |[[File:Mortier_81_LLR_03.jpg|thumb|center]] | ||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|Véhicule_de_l%27Avant_Blindé#Variants|VAB 2R2M}} | |||
|{{flag|Burgundie}} | |||
|self-propelled mortar 120 mm | |||
|TBD | |||
|[https://defense-update.com/wp-content/uploads/2011/12/2d2m-vab.jpg] | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|Véhicule_de_l%27Avant_Blindé#Variants|VAB 6x6 VPM 81}} | |||
|{{flag|Burgundie}} | |||
|self-propelled mortar 81 mm | |||
|TBD | |||
|[https://www.chars-francais.net/2015/index.php/154-archives/de-1945-1990/vab/1712-vab-mortier] | |||
| | | | ||
|- | |- |
edits