315
edits
m (→List) |
m (Removing old nations, adding flagicons and reordering) |
||
Line 27: | Line 27: | ||
!Per 1000 capita<br />(total) | !Per 1000 capita<br />(total) | ||
!Per 1000 capita<br />(active) | !Per 1000 capita<br />(active) | ||
|- | |||
|{{flag|Alstin}} | |||
| style="vertical-align:middle;" |1,354,747 | |||
| style="vertical-align:middle;" |815,250 | |||
| style="vertical-align:middle;" |0 | |||
| style="vertical-align:middle;" |2,169,997 | |||
| style="vertical-align:middle;" |24 | |||
| style="vertical-align:middle;" |15 | |||
|- | |- | ||
|{{Flag|Caphiria}} | |{{Flag|Caphiria}} | ||
Line 44: | Line 52: | ||
| style="vertical-align:middle;" |4.5 | | style="vertical-align:middle;" |4.5 | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Eshel]] | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |265,000 | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |4,340,000 | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |39,000 | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |4,644,000 | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |57 | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |3.3 | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Faneria}} | ||
| style="vertical-align:middle;" |959,124 | | style="vertical-align:middle;" |959,124 | ||
| style="vertical-align:middle;" |5,817,866 | | style="vertical-align:middle;" |5,817,866 | ||
Line 68: | Line 76: | ||
| style="vertical-align:middle;" |3.1 | | style="vertical-align:middle;" |3.1 | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Pelaxia}} | ||
| style="vertical-align:middle;" |862,440 | | style="vertical-align:middle;" |862,440 | ||
| style="vertical-align:middle;" |431,220 | | style="vertical-align:middle;" |431,220 | ||
Line 76: | Line 84: | ||
| style="vertical-align:middle;" |4 | | style="vertical-align:middle;" |4 | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Takatta Loa}} | ||
| style="vertical-align:middle;" |280,300 | | style="vertical-align:middle;" |280,300 | ||
| style="vertical-align:middle;" |9,835 | | style="vertical-align:middle;" |9,835 | ||
Line 84: | Line 92: | ||
| style="vertical-align:middle;" |2.9 | | style="vertical-align:middle;" |2.9 | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Urcea}} | ||
| style="vertical-align:middle;" |12,181,375 | | style="vertical-align:middle;" |12,181,375 | ||
| style="vertical-align:middle;" |7,096,474 | | style="vertical-align:middle;" |7,096,474 | ||
Line 92: | Line 100: | ||
| style="vertical-align:middle;" |8.6 | | style="vertical-align:middle;" |8.6 | ||
|- | |- | ||
|{{ | |{{flag|Vithinja}} | ||
| style="vertical-align:middle;" |517,748 | | style="vertical-align:middle;" |517,748 | ||
| style="vertical-align:middle;" |1,486,004 | | style="vertical-align:middle;" |1,486,004 | ||
Line 100: | Line 108: | ||
| style="vertical-align:middle;" |7.7 | | style="vertical-align:middle;" |7.7 | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Yonderre}} | ||
| style="vertical-align:middle;" |265,042 | | style="vertical-align:middle;" |265,042 | ||
| style="vertical-align:middle;" |342,423 | | style="vertical-align:middle;" |342,423 | ||
Line 107: | Line 115: | ||
| style="vertical-align:middle;" |6.2 | | style="vertical-align:middle;" |6.2 | ||
| style="vertical-align:middle;" |2.7 | | style="vertical-align:middle;" |2.7 | ||
|} | |} | ||
{{B.I.S NavBox}} | {{B.I.S NavBox}} | ||
[[category:Bureau of International Statistics]] | [[category:Bureau of International Statistics]] | ||
[[Category:World Factbook]] | [[Category:World Factbook]] |
edits