4,428
edits
m (→Missiles) Tag: 2017 source edit |
m (→Aircraft) Tag: 2017 source edit |
||
Line 17: | Line 17: | ||
====Air defense==== | ====Air defense==== | ||
==Aircraft== | ==Aircraft== | ||
{| class="wikitable" style="vertical-align:middle; background-color:#EFEFEF; color:#222;" | |||
|- style="font-weight:bold; background-color:#AABCCC;" | |||
! Name | |||
! Type | |||
! Photo | |||
|- | |||
| Javari C5 | |||
| Cargo/Transport | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Sotteri CT4492 | |||
| Cargo/Transport | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Javari U2 | |||
| Utility | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Auriza Type-0 | |||
| Attack/Reconnaissance | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Casset 209 | |||
| Utility | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Tamark 606 | |||
| Attack/Scout | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Auriza Type-5 | |||
| Multipurpose | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Auriza Type-77 | |||
| Attack | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Javari U11 | |||
| Utility | |||
| style="text-decoration:underline; color:#0B0080;" | | |||
|- | |||
| Sotteri U1016 | |||
| Utility | |||
| style="color:#0B0080;" | | |||
|} | |||
==Missiles== | ==Missiles== | ||
{| class="wikitable" style="vertical-align:middle; background-color:#EFEFEF; color:#222;" | {| class="wikitable" style="vertical-align:middle; background-color:#EFEFEF; color:#222;" |