13,721
edits
m (→Tanks) |
|||
Line 551: | Line 551: | ||
|1958-1969 | |1958-1969 | ||
| | | | ||
|[[File:USS | |[[File:USS Nimitz in Victoria Canada 036.jpg|275px]] | ||
|- | |||
|[[Elector-class aircraft carrier|''Elector''-class aircraft carrier]] | |||
|29 | |||
|1977-present | |||
| | |||
|[[File:F-A-18F Super Hornet approaches to USS Gerald R. Ford.jpg|275px]] | |||
|- | |- | ||
|[[Adjudicator-class aircraft carrier|''Adjudicator''-class aircraft carrier]] | |[[Adjudicator-class aircraft carrier|''Adjudicator''-class aircraft carrier]] | ||
| | |23 | ||
|2011-present | |2011-present | ||
| | | | ||
Line 560: | Line 566: | ||
|- | |- | ||
|''Indefatigable''-class aircraft carrier | |''Indefatigable''-class aircraft carrier | ||
| | |2 | ||
|2023-present | |2023-present | ||
| | | |