1,735
edits
Line 347: | Line 347: | ||
| Anti-ship missile | | Anti-ship missile | ||
| [[File:Exocet_AM39_P1220892-detoured.jpg|170px]] | | [[File:Exocet_AM39_P1220892-detoured.jpg|170px]] | ||
| | |||
|- | |||
| [[Lightning (missile)|MAA-97]] | |||
| {{flag|Faneria}} | |||
| Light surface-to-air missile | |||
| [[File:Mistral_SAM.jpg|170px]] | |||
| | |||
|- | |||
| [[Lightning (missile)|MAA-18]] | |||
| {{flag|Faneria}} | |||
| Light surface-to-air missile | |||
| [[File:54RA-IMG_9142.jpg|170px]] | |||
| | | | ||
|- | |- |
edits