4,318
edits
mNo edit summary |
m (→Demographics) |
||
Line 154: | Line 154: | ||
| colspan="2" |[[Cartadanians#Mixed%20.28multiracial.29%20people|Pardo]] (Multiethnic) | | colspan="2" |[[Cartadanians#Mixed%20.28multiracial.29%20people|Pardo]] (Multiethnic) | ||
| colspan="2" |51.7% | | colspan="2" |51.7% | ||
|- | |||
| colspan="2" |[[Cartadanians#Cronans|Cronan or Coscivian]] | |||
| colspan="2" |20.1% | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" |[[Cartadanians#Levantine%20people|Levantine]] | | colspan="2" |[[Cartadanians#Levantine%20people|Levantine]] | ||
| colspan="2" | | | colspan="2" |11.6% | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |[[Cartadanians#Audonians|Audonian]] | | colspan="2" |[[Cartadanians#Audonians|Audonian]] | ||
| colspan="2" | | | colspan="2" |8.1% | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |[[Cartadanians#Alshari|Alshari]] | | colspan="2" |[[Cartadanians#Alshari|Alshari]] | ||
| colspan="2" | | | colspan="2" |7.1% | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" |[[Cartadanians#Indigenous%20people|Native Cartadanian]] | | colspan="2" |[[Cartadanians#Indigenous%20people|Native Cartadanian]] |