1,147
edits
mNo edit summary Tag: 2017 source edit |
m (→Clubs) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 39: | Line 39: | ||
! Most recent title | ! Most recent title | ||
|- | |- | ||
|[[Arrecife City | |[[Arrecife City C.F.|Arrecife City]] | ||
|[[Puerto Rosario, Arrecife]] | |[[Puerto Rosario, Arrecife]] | ||
|1945–46 | |1945–46 | ||
Line 48: | Line 48: | ||
|2011–12 | |2011–12 | ||
|- | |- | ||
|[[Sociedad Deportivo de Arrecife| | |[[Sociedad Deportivo de Arrecife|S.D. Arrecife]] | ||
|[[Las Mesas, Arrecife]] | |[[Las Mesas, Arrecife]] | ||
|1988–89 | |1988–89 | ||
Line 57: | Line 57: | ||
|– | |– | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Unión Deportiva Arroyo Rato|U.D. Arroyo Rato]] | ||
|[[Arroyo Rato, Arroyo Rato]] | |[[Arroyo Rato, Arroyo Rato]] | ||
|1945–46 | |1945–46 | ||
Line 66: | Line 66: | ||
|2020–21 | |2020–21 | ||
|- | |- | ||
|[[Anders Town | |[[Anders Town F.C.|Anders Town]] | ||
|[[Anders, Castilla Orixtal]] | |[[Anders, Castilla Orixtal]] | ||
|2017–18 | |2017–18 | ||
Line 74: | Line 74: | ||
|0 | |0 | ||
|– | |– | ||
|- | |||
|[[S.D. Internacional de Auqali|Internacional]] | |||
|[[Auqali, Auqali]] | |||
|1945–46 | |||
|76 | |||
|2000–01 | |||
|23 | |||
|17 | |||
|2018–19 | |||
|- | |||
|[[Cuervos de Auqali C.F.|Cuervos]] | |||
|[[Calle Nueve, Auqali]] | |||
|2005–06 | |||
|18 | |||
|2005–06 | |||
|18 | |||
|4 | |||
|2022–23 | |||
|- | |||
|[[S.D. Capitol de Taisgol|Capitol]] | |||
|[[Hacienda, Taisgol]] | |||
|1945–46 | |||
|79 | |||
|1945–46 | |||
|79 | |||
|25 | |||
|2021–22 | |||
|- | |||
|[[F.C. Olímpico de Taisgol|Olímpico]] | |||
|[[Valle Oeste, Taisgol]] | |||
|1961–62 | |||
|57 | |||
|1989–90 | |||
|34 | |||
|5 | |||
|2015–16 | |||
|- | |||
|[[C.D. Ciudad Platino|Platino]] | |||
|[[Ciudad Platino, Taisgol]] | |||
|1977–78 | |||
|23 | |||
|2016–17 | |||
|7 | |||
|1 | |||
|1998–99 | |||
|- | |||
|[[San Luis F.C.|San Luis]] | |||
|[[Los Prados, San Luis]] | |||
|1992–93 | |||
|29 | |||
|1995–96 | |||
|28 | |||
|1 | |||
|1996–97 | |||
|- | |||
|[[Norwalk Town F.C.|Norwalk Town]] | |||
|[[Norwalk, Agualaría]] | |||
|1950–51 | |||
|24 | |||
|2020–21 | |||
|3 | |||
|2 | |||
|1979–80 | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Milton City | Milton City | ||
Prismarine City | Prismarine City |
edits