Foreign Relations of Burgundie: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Crona) |
m (→Sarpedon) |
||
Line 449: | Line 449: | ||
|} | |} | ||
=== Sarpedon === | === [[Sarpedon]] === | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
!Nation | !Nation | ||
Line 457: | Line 457: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Aciria}} | ||
| | |Neutral | ||
|Yes | |Yes | ||
|Yes | |Yes | ||
| | |N/A | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Athiva}} | ||
|Neutral | |Neutral | ||
|Yes | |Yes | ||
Line 470: | Line 469: | ||
|N/A | |N/A | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Cartadania}} | ||
|Allied | |Allied | ||
|Yes | |Yes | ||
Line 476: | Line 475: | ||
|N/A | |N/A | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Caphiria}} | ||
| | |Friendly | ||
|Yes | |||
|Yes | |||
|Strong economic ties | |||
|- | |||
|{{flag|Loa Republic}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Patraja}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|N/A | |||
|- | |||
|{{flag|Pelaxia}} | |||
|Friendly | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|Strong economic ties | |||
|- | |||
|{{flag|Talionia}} | |||
|Neutral | |||
|Yes | |Yes | ||
|Yes | |Yes | ||
|N/A | |N/A | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Volonia}} | ||
|Neutral | |Neutral | ||
|Yes | |Yes | ||
|Yes | |Yes | ||
| | |N/A | ||
|- | |- | ||
| | |{{flag|Zeshinava}} | ||
|Neutral | |Neutral | ||
|Yes | |Yes | ||
|Yes | |Yes | ||
|N/A | |N/A | ||
|- | |||
|} | |} | ||