4,029
edits
mNo edit summary Tag: 2017 source edit |
mNo edit summary |
||
Line 7: | Line 7: | ||
!Population (2021) | !Population (2021) | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
|[[Ceann a Rhydwel]] | |[[Ceann a Rhydwel]] | ||
Line 29: | Line 15: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Connsmonan]] | ||
| | |Connsmonandún | ||
| | |Full Province | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Mhartainnvail]] | ||
| | |Teindún | ||
| | |Full Province | ||
| | | | ||
| | | | ||
Line 88: | Line 74: | ||
|Dúnfhainn | |Dúnfhainn | ||
|Full Province | |Full Province | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Lyukquar]] | |||
|Port na Habhainnsk | |||
|Semiautonomous | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Vrael]] | |||
|Cirit Mull | |||
|Semiautonomous | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
[[Category:Fhainnaeran]] | [[Category:Fhainnaeran]] |
edits