4,477
edits
mNo edit summary Tag: 2017 source edit |
mNo edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| align=right cellspacing=0 width=350px | {| class="infobox toccolours" align="right" cellspacing="0" width="350px" style="padding: 0.8em 0.8em 0.8em 0.8em; margin: 0em 0em 0.75em 0.75em; background: #fcfcfc; vertical-align: middle; border-h: 1px #c6c6c6 solid; border-top: 1px #c6c6c6 solid; border-left: 1px #c6c6c6 solid; border-right: 1px #c6c6c6 solid; border-bottom: 1px #c6c6c6 solid; border: 1px #c6c6c6 solid; font-size: 85%; span: 1px #c6c6c6 solid;" | ||
| colspan="2" bgcolor="#66023C" | | | colspan="2" bgcolor="#66023C" | | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 | <hr> | | colspan="2" |<hr> | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: 10.2pt; background: #fcfcfc; text-align: center;" | | colspan="2" style="font-size: 10.2pt; background: #fcfcfc; text-align: center;" |'''Province of Caphiria'''<br>'''''Latin Name''''' | ||
|- | |- | ||
| align=center | | colspan="2" align="center" style="padding: 0em 0em 0.5em 0em; text-align: center; background: #fcfcfc;" |[[File:Teal Ensign.png|300px]]<br><small>Flag</small> | ||
|- | |- | ||
| align=center | | colspan="2" align="center" style="padding: 0em 0em 0.5em 0em; text-align: center; background: #fcfcfc;" |[[File:Poland dummy map.png|300px]] | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" bgcolor="#66023C" | | | colspan="2" bgcolor="#66023C" | | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 | <hr> | | colspan="2" |<hr> | ||
|- | |||
|'''Status''' | |||
|Province | |||
|- | |- | ||
| '''Country''' || [[ | |'''Country'''||[[Caphiria]] | ||
|- | |- | ||
| '''Capital''' || | |'''Capital'''||City | ||
|- | |- | ||
| '''Largest City''' || | |'''Largest City'''||City | ||
|- | |- | ||
| '''Population''' || 1,000 | |'''Population'''||1,000 | ||
|- | |- | ||
| ''' | |'''Praetor''' '''(<small>Govenor</small>)'''||Machus Elvorena | ||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" | | ||
|- | |- | ||
| ''' | |'''Area'''|| | ||
|- | |- | ||
| ''' | |'''GDP'''|| | ||
|- | |- | ||
| | | colspan="2" | | ||
|- | |- | ||
| ''' | |'''In the Corcillum'''||44 Senators | ||
78 Assemblymen | |||
|- | |- | ||
| '''Postal | |'''Postal Zone'''|| | ||
|- | |- | ||
| ''' | |'''Economic Zone'''|| | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" bgcolor="#66023C" | | | colspan="2" bgcolor="#66023C" | | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 | <hr> | | colspan="2" |<hr> | ||
|- | |- | ||
|} | |} |