7,214
edits
Line 417: | Line 417: | ||
|[[Hendalarskisch]] | |[[Hendalarskisch]] | ||
|[[Catholic Church]] | |[[Catholic Church]] | ||
|- | |||
|[[Yanuban]] – Great Southern Republic | |||
|[[Audonia]] | |||
|Muqadas | |||
|Authoritarian presidential republic | |||
|359,955,560 | |||
|$541 billion | |||
|$1,502.11 | |||
|1,574,247 km2 | |||
|230/km2 | |||
|Arabo-Persian | |||
|Arabic | |||
|Sunni Islam | |||
|- | |||
|} | |} | ||
edits