3,903
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 11: | Line 11: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| | |Rhydwellann | ||
|[[Oirthidún]] | |[[Oirthidún]] | ||
|Capital Province | |Capital Province | ||
Line 47: | Line 47: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Haibnelann | ||
|[[Port na Comhgall]] | |[[Port na Comhgall]] | ||
|Province | |Province | ||
Line 56: | Line 56: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Turlann | ||
|[[Luidún]] | |[[Luidún]] | ||
|Province | |Province | ||
Line 65: | Line 65: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Gleathann | ||
|[[Mult Dúnbaile]] | |[[Mult Dúnbaile]] | ||
|Province | |Province | ||
Line 112: | Line 103: | ||
|[[Vrael]] | |[[Vrael]] | ||
|[[Cirit Mull]] | |[[Cirit Mull]] | ||
| | |Semiautonomous | ||
| | | | ||
|4 million | |4 million | ||
Line 119: | Line 110: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Eilada | |[[Eilada]] | ||
| | |n/a | ||
|Colonial Territory | |Colonial Territory | ||
| | | | ||
Line 135: | Line 126: | ||
|68-14## | |68-14## | ||
|FH-S4 | |FH-S4 | ||
| | |||
|- | |||
|[[Sorhaithe]] | |||
|[[Igar Dún]] | |||
|Province | |||
| | |||
| | |||
|68-8## | |||
|FH-08 | |||
| | |||
|- | |||
|[[Itheachan]] | |||
| | |||
|Province | |||
| | |||
| | |||
|68-15## | |||
|FH-15 | |||
| | |||
|- | |||
|total (15) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|} | |} |
edits