5,277
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 39: | Line 39: | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Kloiflag.png|23px]] [[Kloistan]] | |||
|style="text-align:left;"|185827913 | |||
|style="text-align:left;"|{{convert|5399710|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |||
|style="text-align:left;"|{{convert|34.41|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |||
|- | |||
|3 | |||
|style="text-align:left;"|[[File:Danehong Flag.png|23px]] [[Danehong]] | |style="text-align:left;"|[[File:Danehong Flag.png|23px]] [[Danehong]] | ||
|style="text-align:left;"|12,549,500 | |style="text-align:left;"|12,549,500 | ||
Line 44: | Line 50: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|11.38|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|11.38|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |4 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Dhavastu Flag.png|23px]] [[Dhavastu]] | |style="text-align:left;"|[[File:Dhavastu Flag.png|23px]] [[Dhavastu]] | ||
|style="text-align:left;"|24,605,640 | |style="text-align:left;"|24,605,640 | ||
Line 50: | Line 56: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|46.31|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|46.31|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |5 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Jalqolak Flag.png|23px]] [[Jalqolak]] | |style="text-align:left;"|[[File:Jalqolak Flag.png|23px]] [[Jalqolak]] | ||
|style="text-align:left;"|54,650,440 | |style="text-align:left;"|54,650,440 | ||
Line 56: | Line 62: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|68.78|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|68.78|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |6 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Kandara Flag.png|23px]] [[Kandara]] | |style="text-align:left;"|[[File:Kandara Flag.png|23px]] [[Kandara]] | ||
|style="text-align:left;"|14,600,000 | |style="text-align:left;"|14,600,000 | ||
Line 62: | Line 68: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|11.93|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|11.93|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |7 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Mutsutori Flag.png|23px]] [[Mutsutori]] | |style="text-align:left;"|[[File:Mutsutori Flag.png|23px]] [[Mutsutori]] | ||
|style="text-align:left;"|9,605,642 | |style="text-align:left;"|9,605,642 | ||
Line 68: | Line 74: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|19.69|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|19.69|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |8 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Peshabiwar Flag.png|23px]] [[Peshabiwar]] | |style="text-align:left;"|[[File:Peshabiwar Flag.png|23px]] [[Peshabiwar]] | ||
|style="text-align:left;"|3,540,580 | |style="text-align:left;"|3,540,580 | ||
Line 74: | Line 80: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|8.31|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|8.31|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |9 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Pukhgundi Flag.png|23px]] [[Pukhgundi]] | |style="text-align:left;"|[[File:Pukhgundi Flag.png|23px]] [[Pukhgundi]] | ||
|style="text-align:left;"|42,600,400 | |style="text-align:left;"|42,600,400 | ||
Line 80: | Line 86: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|40.65|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|40.65|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |10 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Pursat Flag.png|23px]] [[Pursat]] | |style="text-align:left;"|[[File:Pursat Flag.png|23px]] [[Pursat]] | ||
|style="text-align:left;"| | |style="text-align:left;"|104,569,500 | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|1196626|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|1196626|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|421.66|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|421.66|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |11 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Shingtu Flag.png|23px]] [[Shingtu]] | |style="text-align:left;"|[[File:Shingtu Flag.png|23px]] [[Shingtu]] | ||
|style="text-align:left;"| | |style="text-align:left;"|80,549,650 | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|382593|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|382593|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|style="text-align:left;"|{{convert| | |style="text-align:left;"|{{convert|210.53|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |12 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Tapakdore Flag.png|23px]] [[Tapakdore]] | |style="text-align:left;"|[[File:Tapakdore Flag.png|23px]] [[Tapakdore]] | ||
|style="text-align:left;"|74,605,870 | |style="text-align:left;"|74,605,870 | ||
Line 98: | Line 104: | ||
|style="text-align:left;"|{{convert|115.58|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | |style="text-align:left;"|{{convert|115.58|km2|sqmi|abbr=values|sortable=on}} | ||
|- | |- | ||
| | |13 | ||
|style="text-align:left;"|[[File:Xingkai'pei Flag.png|23px]] [[Xingkai'pei]] | |style="text-align:left;"|[[File:Xingkai'pei Flag.png|23px]] [[Xingkai'pei]] | ||
|style="text-align:left;"|347,569,060 | |style="text-align:left;"|347,569,060 |