7,758
edits
m (→Tanks) Tag: 2017 source edit |
m (→Artillery) Tag: 2017 source edit |
||
Line 373: | Line 373: | ||
|{{wpl|CAESAR self-propelled howitzer|CAESAR}} | |{{wpl|CAESAR self-propelled howitzer|CAESAR}} | ||
|{{flag|Burgundie}} | |{{flag|Burgundie}} | ||
*[[ | *[[Gerin-Lajoie Weaponeering]] | ||
|155 mm wheeled self-propelled howitzer | |155 mm wheeled self-propelled howitzer | ||
|82 | |82 | ||
|[[File:CAESAR_firing_in_Afghanistan.jpg|thumb|center]] | |[[File:CAESAR_firing_in_Afghanistan.jpg|thumb|center]] | ||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|CAESAR self-propelled howitzer|CAESAR NG}} | |||
|{{flag|Burgundie}} | |||
*[[Gerin-Lajoie Weaponeering]] | |||
|155 mm wheeled self-propelled howitzer | |||
|12 | |||
|[[File:CAESAR_NG_(Mk._II)_New_Generation_155mm_6x6_self-propelled_howitzer.png|thumb|center]] | |||
| | | | ||
|- | |- |
edits