7,674
edits
m (→Patrol Vessels) |
m (→Patrol Vessels) |
||
Line 780: | Line 780: | ||
|{{wpl|Diana-class patrol vessel}} | |{{wpl|Diana-class patrol vessel}} | ||
|[[File:DIANA_P520_01.jpg|200px]] | |[[File:DIANA_P520_01.jpg|200px]] | ||
|TBD | |||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|Yoon Youngha-class patrol vessel}} | |||
|[[File:2012._9._서해_NLL해상경계_Rep._of_Korea_Navy_NLL_Maritime_Security_in_the_western_sea_(8031753530).jpg|200px]] | |||
|TBD | |||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|Lake-class inshore patrol vessel}} | |||
|[[File:HMNZS_Rotoiti_and_HMNZS_Pukaki_in_2010.jpg|200px]] | |||
|TBD | |||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|River-class offshore patrol vessel}} | |||
|[[File:45153648_river_class.jpg|200px]] | |||
|TBD | |TBD | ||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |{{wpl|Patrol boat|IPV}} | ||
Line 792: | Line 810: | ||
|{{wpl|Namacurra-class patrol boat}} | |{{wpl|Namacurra-class patrol boat}} | ||
|[[File:Namacurra_harbour_patrol_boat.jpg|200px]] | |[[File:Namacurra_harbour_patrol_boat.jpg|200px]] | ||
|TBD | |||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|Mark VI patrol boat}} | |||
|[[File:US_Navy_MKVI_patrol_boat.jpg|200px]] | |||
|TBD | |||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|Tapper-class patrol boat}} | |||
|[[File:HMS_Trygg_(85),_Stockholm_(_1090821).jpg|200px]] | |||
|TBD | |||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |||
| | |||
|- | |||
|{{wpl|P21-class patrol vessel}} | |||
|[[File:Armed_Forces_of_Malta_Inshore_Patrol_Craft,_P24_-_Flickr_-_sludgegulper.jpg|200px]] | |||
|TBD | |TBD | ||
|{{wpl|Patrol boat|IPV}} | |{{wpl|Patrol boat|IPV}} |
edits