7,674
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 24: | Line 24: | ||
!Active duty | !Active duty | ||
!Reservists total | !Reservists total | ||
! | !Ready Reserve | ||
! | !Inactive Reserve | ||
!Paramilitary | |||
|- | |- | ||
|{{ | |{{naval|Burgundie}} | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |TBD | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |TBD | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |TBD | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |TBD | ||
| style="vertical-align:middle;" | | | style="vertical-align:middle;" |N/A | ||
| style="vertical-align:middle;" | | |- | ||
|{{army|Burgundie}} | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
|- | |||
|{{air force|Burgundie}} | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
|- | |||
|{{coast guard|Burgundie}} | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
|- | |||
|{{gendarmerie|Burgundie}} | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |N/A | |||
| style="vertical-align:middle;" |TBD | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits